Bośnia i Hercegowina – największe atrakcje państwa

Bośnia i Hercegowina to państwo położone na terenie Półwyspu Bałkańskiego. Niegdysiejsza część Jugosławi przez lata była zapomnianym miejscem wśród europejskich turystów. Dziś jednak coraz chętniej Bośnię i Hercegowinę odwiedzają podróżnicy z Polski i innych krajów Starego Kontynentu. Podpowiadamy, co warto zobaczyć w tym pięknym kraju!

Sarajewo co warto zobaczyć?

Sarajewo to stolica Bośni i Hercegowiny, a także główny ośrodek kulturowy kraju, w którym znajdują się liczne atrakcje turystyczne. W Sarajewie warto zobaczyć tutejsze zabytkia achitektoniczne: średniowieczny Most Łaciński na rzece Miljacka, przepiękny gmach Ratusza oraz Meczet Cesarski. W mieście znajduje się również bazar Brusa Bezistan, który stanowi jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych. Umiejscowione w nich są stoiska i kramy z jedzeniem, rękodziełem, regionalnymi przysmakami oraz pamiątkami.

Mostar – miasto dwóch wyznań

Mostar uznawany jest za jedno z najpiękniejszych miast bałkańskich. Miejscowość położona jest nad rzeką Naretwą, która “przecina” miasto na dwie części: muzułmańską i chrześcijańską. Oba fragmenty miasta łączy zabytkowy Stary Most, który wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po obu częściach rzeki znajdują się restauracje, kawiarnie, a także typowe, bośniackie stoiska z pamiątkami, przedmiotami codziennego użytku i “ulicznym jedzeniem”.

Najpiękniejsze atrakcje przyrodnicze

Bośnia i Hercegowina to bez wątpienia wyjątkowo malowniczy kraj, w którym znajduje się wiele przepięknych atrakcji przyrodniczych. Dużą popularnością wśród turystów cieszą się Wodospady Kravica, które zachwycają lazurową, przejrzystą wodą i dziewiczą przyrodą. W Bośni i Hercegowinie znajduje się również dużo terenów górskich, przez które ciągną się piesze, rowerowe i wodne szlaki turystyczne. Do najpopularniejszych z nich należą okolice góry Bjelasnica. Na terenie kraju mieści się także piękna jaskinia Vjetrenica, naturalne formacje w kształcie ogromnych piramid oraz kilka parków narodowych, w tym malowniczy Park Narodowy Blidinje.

Author: noclegi-koral.pl