Tbilisi, na weekend z dziećmi. Co warto zobaczyć?

Gruzja to kierunek wycieczek co raz większej ilości Polaków. Nic dziwnego ponieważ podobnie jak na Węgrzech, w Gruzji da się odczuć sympatię jaką mieszkańcy darzą naszych rodaków. Czujemy się się tam mile widziani, a także nieobce kulturowo jest nam raczenie gościa alkoholem, co jest bardzo częstym zwyczajem w Gruzińskich rodzinach. Po mimo różnic religijnych a także dużego przywiązania do religii tamtejszej ludności, są oni przyjaźnie nastawieni do a turystów.

Co warto zobaczyć będąc w Tbilisi na weekend

Stolica Gruzji to niezwykle barwny i ciekaw miasto chętnie odwiedzane ze względu na swój klimat, szczególne po zmroku. Także kuchnia gruzińska zachwyca przyjezdnych i zachęca do dalszego zgłębiania tajników tego kraju. Poniższe atrakcje i budowle sakralne stanowią główne symbole miasta, które z pewnością zainteresują miłośników historii, a także umożliwią lepsze poznanie i zrozumienie przeszłości miasta. Oto kilka symbolicznych miejsc w Tbilisi, które bez trudu rozpoznasz podczas zwiedzania.

  • Narikala,
  • Sweti Cchoweli,
  • Sobór Trójcy Świętej,
  • Monastyr Dżwari,
  • Royal Baths,
  • Matka Gruzja,

Tbilisi ciekawe miejsca do zobaczenia z dziećmi

Jedną z głównych atrakcji miasta, która trzeba odwiedzić będą c tu z dziećmi jest kolejka linowa nad miastem. Sama podróż trwa zaledwie kilka minut jednak dostarcza bardzo ciekawych widoków na rzekę Kurę i miasto oraz umożliwia dotarcie na Wzgórze. Wzgórze Sololaki, razem z Twierdzą Narikala to następna atrakcja do zwiedzenia, a także bardzo ciekawy punkt widokowy na łaźnie praz całe miasto.
Kolejnym obowiązkowym punktem wycieczki z dziećmi jest Rike Park z fontannami, gdzie warto pospacerować zarówno w ciągu dnia podziwiając interesujące kompozycje architektury oraz zielone przestrzenie, a także wieczorem. Po zmroku zarówno park jak i The Bridge Of Peace zwany mostem pokoju, tętnią życiem i przyciągają liczne grupy turystów. Rozświetlone miasto prezentuje się niezwykle okazale i zachęca do eksplorowania go do późnych godzin nocnych.

 

Author: noclegi-koral.pl