Jaki aparat do nurkowania? Sprzęt do nurkowania. Ile balastu do nurkowania

Nurkowanie jest bardzo popularnym sportem ekstremalnym. Aby rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem należy zdobyć odpowiednie uprawnienia i zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt.

Jaki aparat do nurkowania?

Planujesz skompletowanie niezbędnego sprzętu do nurkowania? O ile skafander, maska, fajka i płetwy nie sprawiają zwykle zbyt wielkiego problemu, wiele osób nie wie jaki aparat do nurkowania najlepiej wybrać. Aparat tlenowy, czy inaczej – sprzęt powietrzny składa się z jednej lub dwóch butli, automatu oddechowego oraz kamizelki ratowniczo-wyrównawczej. Wybór odpowiedniego modelu powinien być dobrany zarówno do indywidualnych potrzeb, jak i konkretnego przeznaczenia. Warto poradzić się w tej kwestii doświadczonych nurków, na przykład instruktorów kursu, który kończymy.

Ile balastu do nurkowania

Pozostaje jeszcze ustalenie, ile balastu do nurkowania jest niezbędne, aby było ono bezpieczne i komfortowe. To także uzależnione jest od wielu czynników, jednak przyjmuje się, że odpowiednie obciążenie to 1 kg ołowiu na 10 kg naszej masy ciała. Rozmieszczajmy go w różny sposób, aby określić, w jakim stopniu determinuje to naszą pływalność.

 

Author: noclegi-koral.pl