Nietypowy zwyczaj

Nieraz, kiedy odwiedzamy obce kraje, czy nawet nasze miejscowe rynki, targi, możemy zauważyć, że znajdziemy tam różne rzeczy. Zaczynając od owoców, ubrań, słodyczy, kończąc na pamiątkach. Niektórzy po prostu lubią takie klimaty i chodzą z ciekawości, a większość z nas chce po prostu znaleźć coś taniej, niż w klasycznych sklepach. Może to niektórych zaskoczyć, ale nie każdemu zależy na tym, aby sprzedać towar i się jego pozbyć! Targ rybny Katania ma wręcz odwrotne podejście, które sprawia, że ludzi jest na pęczki. O co dokładniej chodzi?

Ludzkie i nietypowe podejście do klientów

Ten rejon właśnie słynie od tego, że powyższy targ rybny katania jest nietypowy, a co najważniejsze, przychylny. Sprzedawcom zależy przede wszystkim na tym, aby klienci byli w pełni zadowoleni, a świeże towary, w tym oczywiście ryby, to dla nich konieczność. Między innymi dlatego nigdy nie brakuje tam ludzi, można powiedzieć, że ciężko im wręcz stwierdzić kto jest kupcem, a kto – sprzedającym. Pewien fakt może się wydawać absurdalny, ale taki zwyczaj nie występuje wszędzie, lecz przede wszystkim w La Pescherii. Nic dziwnego, że jest to najpopularniejszy i najlepszy targ rybny w Katanii.

,,A co z tego, że ryba śmierdzi? Przecież nie ma nic lepszego!’’

Nikogo nie zniechęcają tłumy, chaos, ani zapach ryb, którego nie brakuje. Miejscowi i nie tylko oni, uważają, że nie ma nic lepszego, niż świeża ryba, a ten zapach wręcz zachęca ich do kupna. Włosi nazywają takie miejsca la pescheria, niektórzy przychodzą nawet tam robić zdjęcia, gdyż taki widok nie jest typowy. Co jest najbardziej przekonujące? Otóż, handlowcy stawiają na pierwszym miejscu autentyczność, w związku z tym, wszystko co wystawiają jest prosto z morza. Głównymi okazami są owoce morza, czyli m.in.: małże, kałamarnice, krewetki i inne rodzaje, a nawet takie, które nie są dostępne na co dzień. Wielu z nas chciałoby mieć dostęp do takiego targowiska niemal każdego dnia, gdyż przeważnie jemy ryby w restauracjach, w domu (a przecież większość kupuje je w sklepie, w tym my). Są oczywiście wyjątki, mając na myśli pasjonatów wędkarstwa. Albowiem to również nie jest częstym widokiem, dlatego warto zwiedzić Katanię, aby przekonać się o ich świeżości, autentyczności, włączając w to nietypowy klimat na targu.

Author: noclegi-koral.pl