Larnaka – najpiękniejsze plaże

Larnaka to duży, wypoczynkowy kurort w południowo-wschodniej części Cypru. Cieszy się uznaniem turystów ze względu na liczne atrakcje, doskonałą bazę noclegową i gastronomiczną oraz występowaniem wielu wspaniałych plaż. Podpowiadamy, które z nich powinieneś odwiedzić podczas wypoczynku w Larnace!

MacKenzie Beach Larnaka

Plaża McKenzie to piękna, piaszczysta plaża, która charakteryzuje się wyjątkowo płaską formą oraz łagodnym zejściem do morza. Plaża ciągnie się na długość ponad kilometra i osiąga średnią szerokość 40 metrów. Morze w tym miejscu jest wyjątkowo spokojne, niemal pozbawione fal, przez co stanowi doskonałe warunki do uprawiania różnych sportów wodnych, w tym nurkowania. Plaża zdobyła wyróżnienie Błękitnej Flagi – oznacza to, że jest bezpieczna, czysta i odpowiednio zagospodarowana. Dużą atrakcją są samoloty, które lądują na pobliskim lotnisku, nisko przelatując bezpośrednio nad plażowiczami. W niektórych miejscach są specjalnie wydzielone strefy, na których znajdują się stanowiska ratowników.

Plaża Finikoudes

Finikoudes to wyjątkowa plaża, która zachwyca licznymi palmami i jasnym, drobnym piaskiem. Położona jest w samym centrum Larnaki – to ponad 500 metrów piaszczystego terenu, ochranianego przez ratowników. Znajdują się tu liczne wypożyczalnie leżaków i parasoli oraz wiele barów, kawiarni i restauracji. Plaża Finikoudes jest doskonale zagospodarowana: na jej obszarze znajdziemy przebieralnie, toalety i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo przy plaży znajdują się wypożyczalnie sprzętu sportowego.

Plaża Kastella

Plaża Kastella znajduje się nieco na uboczu, z dala od centrum Larnaki. Wypoczywać tu możemy na miękkim, ciemnym piasku, a na miejscu funkcjonuje wiele wypożyczalni ręczników, leżaków i parasoli. Spokojna, błękitna woda sprawia idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing czy nurkowanie. Dodatkowo przy plaży znajduje się mnóstwo barów, kawiarni i restauracji, które działają również w nocy.

Author: noclegi-koral.pl