W jaki sposób spędzić ferie

Pomysłów na spędzenie ferii zimowych jest wiele. Można wręcz stwierdzić, że tym co może nas ograniczać jest tylko nasza własna wyobraźnia. Zimowy wypoczynek wcale nie musi się wiązać z dużymi wydatkami ponieważ można go zorganizować tanio a przy tym bardzo atrakcyjnie – w sieci znajdziemy liczne promocje, z których możemy skorzystać i dzięki temu wyjechać w wymarzone miejsce. Dowiedz się jak zorganizować idealne rodzinne ferie zimowe!

Najpopularniejszy kierunek

Gdy mówimy o wyjeździe na ferie zimowe, najczęściej pierwszym skojarzeniem, jakie przychodzi nam do głowy są góry. Często pamiętamy, również z własnego dzieciństwa, popularne zimowiska i wypoczynek zorganizowany. Dziś jednak mamy zdecydowanie więcej możliwości i pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Dokąd możemy pojechać? Wybierając się na rodzinne ferie zimowe, możemy udać się do najpopularniejszych kurortów takich jak Zakopane, Białka Tatrzańska czy Szczyrk. Polskie góry są piękne o każdej porze roku ale zimą wyglądają wyjątkowo. Minusem tego typu miejsc jest spory ruch – w czasie ferii wypoczywa tam wielu turystów, można rzec, że kurorty są “oblężone”. Alternatywą jest wypoczynek w mniejszych miejscowościach, równie malowniczych ale spokojniejszych, wręcz sennych. W ostatnich latach powstaje tam coraz więcej gospodarstw, które stawiają na jakość a nie ilość. Jednocześnie właściciele zadbają o najwyższy komfort swoich gości i dodatkowe rozrywki – zorganizują kulig, przygotują ekologiczne jedzenie, od lokalnych producentów. Dzięki temu odpoczniemy od tłumów i zgiełku wielkich miast.

Inne pomysły

Nie wszyscy lubią, gdy jest zimno dlatego też z myślą o wszystkich miłośnikach upałów i słońca, biura podróży przygotowują atrakcyjne oferty wyjazdów i wczasów zagranicznych. Za taki wyjazd zapłacimy zdecydowanie mniej niż w szczycie letniego sezonu. Jednocześnie możemy wybierać spośród wielu kierunków, również egzotycznych. Często wybieraną opcją są wczasy “all-inclusive”, gdzie wszystko mamy już opłacone. Innym pomysłem na ciekawe spędzenie ferii zimowych może być wyjazd do rodziny ponieważ w ciągu roku najczęściej nie mamy na to czasu. Polacy bardzo chętnie organizują również samodzielne wycieczki na przykład do aquaparku lub basenów termalnych. Tego typu obiektów w naszym kraju a także za granicą pojawia się coraz więcej.

Author: noclegi-koral.pl