Arka Noego na żywo – gdzie ją zobaczyć? Podpowiadamy

Pomniki przyrody

Pomniki przyrody są piękne, okazałe i niektóre potrafią bardzo zaskoczyć. Jednym z nich jest niewątpliwie arka noego ararat, który wzbudza podziw. Znajduje się u podnóża góry Ararat, we wschodniej Turcji. Swoim wyglądem i kształtem, przypomina Arkę Noego, a wiele osób wierzy, iż jest to właśnie jej pozostałość. Teren na którym znajduje się ten okazały pomnik przyrody, należy do Parku Narodowego Góry Ararat. Niektórzy nazywają go parkiem narodowym Arki Noego.

Wioska Uzengili

Wioska Uzengili znajduje się 974 kilometrów na wschód od stolicy kraju, Ankary. Mieszka w niej niewiele osób, ale ze względu na wspomniany wcześniej pomnik przyrody, jest częstą destynacją podróżniczą, szczególnie tych, którzy są katolikami. Okolice tej wioski często nawiedzają trzęsienia ziemi. Jedno z najsilniejszych zostało wywołane przez erupcję wulkanu i zniszczyło wszystkie wioski, znajdujące się w jego pobliżu.
Góra Ararat jest bardzo znacząca dla Ormian. Według mitologii ormiańskiej, to właśnie tam mieszkali bogowie. Można porównać to miejsce do starożytnego Olimpu, który ma ogromne znaczenie dla Greków. To właśnie góra Ararat jest umieszczona w herbie Armenii.

A może wspinaczka?

Opisywane okolice odwiedza wiele osób, nie tylko ze względu na pomnik przyrody, który przypomina słynną Arkę Noego. Góra Ararat to obiekt zainteresowania tych, którzy pasjonują się wspinaczką górską. Wejście na szczyt jest bardzo trudne, ze względu na to, iż ostatnie kilkaset metrów pokrywa śnieg, który nie znika przez cały rok. Trasa wędrówki posiada dwa obozowiska, pierwsze znajduje się na wysokości 3200 metrów, drugie zaś na wysokości 4200 metrów.
Warto wiedzieć o tym, iż aby spróbować swoich sił we wspinaczce na górę Ararat, potrzebne jest zezwolenie, a także opłata dla licencjonowanego przewodnika. Załatwienie tych spraw, może zająć kilkadziesiąt dni. Z pewnością jednak warto spróbować, gdyż wspinaczka może przynieść wiele radości i ciekawych doświaczeń

 

Author: noclegi-koral.pl