Największe zabytki Florencji

Florencja ma do zaoferowania wspaniałe zabytki, romantyczne widoki a także restauracje z przepyszną włoską kuchnią. Godna podziwu jest przede wszystkim architektura Florencji nawiązująca przede wszystkim do renesansu, który narodził się właśnie w tym mieście. Turyści chętnie odwiedzają Florencję właśnie z uwagi na piękne zabytki i miło spędzane chwile. Które Florencja ciekawe miejsca warto zobaczyć?

Słynny most

Będąc we Florencji nie można przegapić słynnego mostu Ponte Vecchio, który znajduje się nad przepływającą przez miasto rzeką Arno. Most pochodzi z XIV wieku i jest monumentalnym, bardzo charakterystycznym zabytkiem. Po obu stronach ulokowane zostały niewielkie budynki gdzie w przeszłości swe usługi świadczyli kowale i rzemieślnicy a później także złotnicy stąd nazwa “Most Złotników”. Warto wspomnieć także o punkcie widokowym, który znajdziemy wewnątrz mostu a z którego będziemy mieć wspaniały widok na całą Florencję.

Obiekty kultu religijnego

We Florencji podobnie jak w innych wloskich miastach znajdziemy liczne perły architektury sakralnej i miejsca kultu religijnego z różnych epok. Są one niezwykłą atrakcją dla wszystkich turystów zainteresowanych historią i dziedzictwem kulturowym. Do najważniejszych tego typu zabytków należy katedra Santa Maria del’Fiore, której budowa rozpoczęła się w XIII wieku i trwała do XIX wieku. Katedra wykonana w stylu gotycko-renesansowym skrywa w swych wnętrzach liczne zabytki – to przede wszystkim piękne freski, barwne malowidła, realistyczne i wykonane z najwyższą dbałością o szczegóły rzeźby i figury. Jest to jeden z najcenniejszych i najchętniej podziwianych zabytków Florencji.
Innym, równie wartościowym zabytkiem jest kościół Santa Maria Novella. Szczególnie warto zwrócić uwagę na jego piękną i bogato zdobioną fasadę zewnętrzną ale również skarby, które znajdują się w środku. To przede wszystkim freski przedstawiające Matkę Boską czy sceny biblijne. Kościół został przebudowany w XIV i XV wieku na bazie małej i skromnej świątyni pochodzącej pierwotnie z XIII wieku.

Author: noclegi-koral.pl