Nurkowanie dla początkujących – Nurkowanie jak zacząć? Co potrzebne do nurkowania

Nurkowanie, czyli inaczej przebywanie pod wodą przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu, jest zaliczane do sportów ekstremalnych i cieszy się sporym powodzeniem wśród amatorów mocnych wrażeń oraz aktywnego spędzania wolnego czasu. Nurkować można w bardzo wielu atrakcyjnych lokalizacjach – na przykład na rafach koralowych czy we wnętrzu wraków.

Nurkowanie jak zacząć?

Odpowiedź na najczęstsze pytanie, jakie zadają osoby, które decydują się na nurkowanie jak zacząć jest bardzo proste. Wystarczy zapisać się na profesjonalny kurs organizowany przez jedno z wielu centrów nurkowych działających na terenie Polski. Większość płetwonurków swoją przygodę z tym sportem rozpoczyna od kursu OWD (Open Water Diver) uprawniającego między innymi do samodzielnego nurkowania do głębokości 18m z partnerem o co najmniej takich samych uprawnieniach.

Co potrzebne do nurkowania

Zastanawiasz się nad tym, co potrzebne do nurkowania jest dla osób początkujących? Podstawowy sprzęt do nurkowania to maska, fajka, płetwy, skafander nurkowy i butla. Konkretny rodzaj sprzętu zależy od tego, gdzie i w jakim celu odbyć ma się nurkowanie.

 

Author: noclegi-koral.pl