Nurkowanie – ciekawe lokalizacje. Gdzie nurkować w Europie? Chorwacja nurkowanie gdzie?

Nurkowanie, czyli przebywanie pod wodą przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu zaliczane jest do sportów ekstremalnych, które ma rzesze fanów na całym świecie. Ludzie nurkują zarówno w celach rekreacyjnych czy sportowych, jak i naukowych, ratunkowych, militarnych bądź technicznych. Na całym świecie pełno jest interesujących lokalizacji idealnie nadających się no nurkowania – do wyboru są fary koralowe, wraki zatopionych statków a nawet podwodne muzea.

Gdzie nurkować w Europie?

Chcesz wiedzieć, gdzie nurkować w Europie, aby było to niezapomniane, pełne wrażeń przeżycie? Polecane są szczególnie: Silfra na Islandii, Gozo i Malta, Cap Ferrat we Francji, Wyspa Man w Wielkiej Brytanii, Wyspy Chios w Grecji a także… krakowski Zakrzówek. Bardzo ciekawe lokalizacje nurkowe znajdują się także na Bałkanach.

Chorwacja nurkowanie gdzie?

Jeśli stawiasz na kierunek – Bałkany poznaj miejsca na Chorwacja nurkowanie gdzie warto się wybrać. Chorwacja słynie z fantastycznych lokalizacji nurkowych, na tle których szczególnie wyróżniają się: źródło rzeki Cetina, okolice wyspy Krk, Dugi Otok i Kornaty, Pula i Półwysep Istria, a także wyspy Pag, Rab, Vis, Hvar i Brać.

 

Author: noclegi-koral.pl