Jakie uprawnienia musi posiadać nurek? Uprawnienia do nurkowania – Ile kosztuje kurs nurkowania?

Nurkowanie to inaczej przebywanie pod wodą na tak zwanym zatrzymanym oddechu bądź przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu nurkowego. Wykonuje się je w celach rekreacyjnych, sportowych, naukowych, technicznych, ratunkowych lub militarnych.

Uprawnienia do nurkowania

Odpowiednie uprawnienia do nurkowania są niezbędne, aby legalnie korzystać z takich miejsc jak wypożyczalnia sprzętu nurkowego czy baza nurkowa, a także oczywiście w celu samego nurkowania. Aby nabyć odpowiednie uprawnienia niezbędne jest ukończenie odpowiedniego kursu.

Ile kosztuje kurs nurkowania?

Jeśli zainteresowało cię nurkowanie i chciałbyś zdobyć odpowiednie uprawnienia, z pewnością interesuje cię, ile kosztuje kurs nurkowania. Kurs podstawowy OWD, od którego zaczyna każdy nurek to koszt około 1100zł. Po ukończeniu tego szkolenia uczestnik zyska możliwość samodzielnego nurkowania do głębokości 18m z partnerem o co najmniej takich samych uprawnieniach, korzystania z wszelkich działalności związanych z nurkowaniem, a także dalszego rozwoju (odbycie kursu zaawansowanego AOWD bądź kursów specjalistycznych).

 

Author: noclegi-koral.pl