Obozy i kolonie dla dzieci – gdzie warto pojechać?

Obozy i kolonie dla dzieci – pomysł na fajne wakacje

Dzisiejsze obozy i kolonie różnią się znacznie od wyjazdów, które organizowali nam nasi rodzice. Obecne oferty przygotowywane są tak, aby budować pewność siebie dzieci, pozwalać im łatwiej nawiązywać relacje i komunikować się z rówieśnikami, a przy okazji uczyć nastolatki niezależności i samodzielności.

Oprócz powyższych czynników, obozy i kolonie dla dzieci powinny być na tyle interesujące, żeby dzieci z radością chciały w nich uczestniczyć. A dzieci zwracają uwagę przede wszystkim na zabawę, przygodę i fajne towarzystwo. Warto więc wysłać je tam, gdzie będą bezpieczne, ale również szczęśliwe.

Zimowe obozy i kolonie dla dzieci

Obozy i kolonie dla dzieci łączyć powinny w sobie kreatywną naukę, zabawę oraz rozwijanie pasji u najmłodszych. Dzieci mają w sobie naturalny pęd do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności – warto to wykorzystać. W zależności od pory roku, polecane są różne kierunki oferujące najwspanialsze przeżycia pod czujnym okiem opiekuna.

Zimą świetnie sprawdzą się wyjazdy w góry. Podczas nich dzieci nauczą się lub udoskonalą jazdę na nartach, zwiedzą Zakopane, lodową krainę, wyjadą do Aqua Parku. Oprócz tego organizatorzy zapewnią dzieciom turnieje gier zespołowych, takich jak: cymbergaj, bilard, ping-pong, czy mafia, a także indywidualnych – szachy. Przewidziane jest także uczestnictwo w szalonym kuligu zakończonym ogniskiem z kiełbaskami. Poza tym odbędą się również dyskoteki, karaoke, budowa igloo i różnych rzeźb ze śniegu, a także seria gier logicznych, planszowych i figurkowych.

Letnia zabawa

Lato najlepiej spędzać nad morzem, gdzie jest stały dostęp do wody i szaleństw wodnych.

Wyjazd do Dąbek łączy w sobie kilka bloków tematycznych, które umożliwią dzieciom sporo atrakcji i aktywności. Blok sportowy, to gry zespołowe (siatkówka, koszykówka, piłka nożna) i indywidualne (pływanie, windsurfing, strzelectwo, jazda konna), turystyczny obejmuje agroturystykę, wędrówki i gry terenowe z animatorem, relaksacyjny to wymarzone kąpiele morskie, baloniada, festiwal kolorów, czy małpi gaj. Ponadto przewidziane są również turnieje szachowe, Laser Tag, warsztaty taneczne i inne zabawy i gry.

Świetnym pomysłem na kolonie lub obóz są również Kaszuby. To piękny region, który zapewni dzieciom cudownie spędzony czas i fantastyczne wspomnienia. W programie przewidziana jest jazda na quadach, park linowy, ściana wspinaczkowa, kajaki, rowerki wodne i inne wspaniałe pomysł na fajne spędzenie czasu. Jaki kierunek wybierzesz?

Author: noclegi-koral.pl