Kraj Kwitnącej Wiśni – to warto zobaczyć

Wycieczka do Japonii to marzenie wielu osób. Piękne widoki i smaczna kuchnia przyciągają tłumy turystów. Najbardziej charakterystycznym obrazem w tym kraju są kwitnące wiśnie. Krajobraz wygląda wówczas bardzo atrakcyjnie, warto zobaczyć to na własne oczy. Więcej informacji na ten temat znajdziesz poniżej.

Japonia kiedy kwitną wiśnie

Wiele osób zadaje sobie pytanie, kiedy tak właściwie w Japonii kwitną wiśnie. Jeśli chcesz zobaczyć ten obraz na własne oczy, musisz wiedzieć, że wiśnie kwitną w różnym czasie. Zależy to od regionu. Tak na przykład w Okinawie kwitnienie wiśni przypada w połowie stycznia. Jeśli chodzi o Tokio, wiśnie kwitną pod koniec marca. W Hokkaido natomiast dzieje się to dopiero w maju. Jeśli więc chcesz zobaczyć kwitnące wiśnie na własne oczy, musisz wcześniej ustalić, gdzie pragniesz wybrać się na wycieczkę. Następnie należy sprawdzić, kiedy w danym regionie przypada czas kwitnienia wiśni. Warto pamiętać, że Japonia słynie również z innych pięknych widoków. Kilka informacji na ten temat znajdziesz w kolejnych akapitach.

Pięknie widoki w Japonii

W Japonii poza kwitnieniem wiśni warto również zobaczyć:

  1. Pola ryżowe w Senmaida – ten widok dla fanów przyrody i natury jest naprawdę przyjemny. Ogromne pola ryżowe tarasowo schodzą w dół wzgórza, co robi niesamowite wrażenie. Najlepszą porą roku na ich odwiedzenie jest wiosna.
  2. Pałac Cesarski – jest to jedna z głównych atrakcji przyciągające ogromne ilości turystów. Rezydencja cesarza Japonii na zdjęciach robi ogromne wrażenie, a na żywo wygląda jeszcze bardziej okazale i atrakcyjnie.
  3. Kioto – tutaj nie można się nudzić. Złoty i Srebrny Pawilon to tylko niektóre atrakcje pięknego Kioto.
  4. Tokio – stolicy Japonii nie mogło zabraknąć na tej liście. Restauracje, liczne atrakcje i piękne widoki – tutaj znajdziesz wszystko to czego potrzebujesz. Wycieczka po stolicy to doskonała okazja to spróbowania smacznej i niebanalnej kuchni japońskiej.

 

Author: noclegi-koral.pl