Zakopane – zimowa stolica Polski

Któż z nas nie był w Zakopanem , albo przynajmniej o nim nie słyszał? Nie bez powodu to miasto zostało nazwane zimową stolicą Polski. Zakopane leży w południowej Polsce , a dokładniej w województwie małopolskim. Jest otoczone bezpośrednio przez Tatry co w znacznej mierze wpływa na jego atrakcyjność i popularność. Jest najwyżej położonym miastem w Polsce, leży na wysokości 750 – 1126 metrów n.p.m.

 

Ciekawe miasta na weekend w Polsce to na pewno Zakopane . Odwiedzają je turyści nie tylko z Polski, ale także z całego świata przez cały rok. Jednak w okresie zimowym jest szczególnie oblegane nie tylko przez turystów, ale także miłośników sportów zimowych lub ludzi chcących po prostu wypocząć w malowniczej scenerii gór.

 

Od 2002 roku na Wielkiej Krokwi odbywa się Puchar Świata w skokach narciarskich. W Zakopanem znajdują się liczne senatoria , domy wczasowe oraz duża baza wypoczynkowa, co sprzyja odwiedzającym go turystom. Główną atrakcją Zakopanego są przede wszystkim Tatry. Liczne szlaki, głównie szlak nad Morskie Oko przyciąga rzesze turystów. Inne atrakcje tego malowniczego górskiego miasta to m.in.:
– kolej na Gubałówkę
– kolej linowa na Kasprowy Wierch
– kolej krzesełkowa na Butorowy Wierch
– skocznia narciarska Wielka Krokiew
– Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza
– Krupówki
Zakopane to również kolebka licznych festiwali i imprez folklorystycznych.

 

Będąc w Zakopanem koniecznie musimy iść na Krupówki. Jest to najbardziej reprezentacyjna ulica w tym mieście, położona w samym jego centrum. Wzdłuż tego ponad kilometrowego deptaka znajduje się wiele przeróżnych sklepów oraz restauracji. W połowie tej ulicy rozpościera się przepiękny widok na Giewont. To już stało się tradycja, że na tej ulicy możemy sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z niedźwiedziem oraz mamy możliwość przejechania się dorożką.
Zakopane przyciąga wiele rodzin w okresie zimowym. Organizowane są tu jedne z najsłynniejszych Sylwestrów oraz liczne kuligi, kąpiele w bali czy w basenach termalnych na świeżym powietrzu. Jest to także idealne miejsce na spędzenie romantycznego weekendu we dwoje.

 

Author: noclegi-koral.pl